Veľtrh Profesia Days nie je len o hľadaní zamestnania   Február 21st, 2013

V priebehu posledných týždňov som sa rozhodol, že bude pre mňa lepšie namiesto hrania sa na zamestnanca firiem iných ľudí, začať budovať svoju vlastnú značku. Podnikanie popri zamestnaní je totiž chyméra, ktorú sa mi napriek trojročnému úsiliu vďaka prílišnej istote v zamestnaní a preto nízkej motivácii nepodarilo naplniť. O tejto problematike plánujem napísať neskôr.

Z tohto dôvodu (alebo napriek tomu) som sa zúčastnil veľtrhu pracovných príležitostí “Profesia Days” v Bratislave, do ktorej ma vietor zavial pred 17 mesiacmi.

Veľmi milo ma prekvapilo, že napriek mojej predstave, že Profesia ako kariérny portál má hlavnú snahu pomôcť spojiť uchádzačov o zamestnanie s ich potenciálnymi zamestnávateľmi a týmto spôsobom pomôcť riešiť problém nezamestnanosti na Slovensku, ukázalo sa, že tento veľtrh je otvorený aj novým výzvam.

Veľmi ma potešila kontroverzná prednáška o tom, že pracovať pre veľkého zamestnávateľa, ako nám to vštepovali a dodnes vštepujú rodičia nie je pre naplnenie svojho sna vždy ideálne. Veľký hráč na trhu totiž okrem istôt, na ktoré ich naučilo predošlé politické zriadenie, v ktorom oni začínali svoju kariéru, často-krát z človeka robí “človeka milión”, ako nazval svojho hrdinu poviedky Jozef Mak už spisovateľ J. C. Hronský. Veľké stabilné firmy pritom tvorili veľkú väčšinu vystavovateľov, takže zaradenie tejto prednášky chcelo určitú dávku odvahy.

Ďalším dôvodom, pre ktorý som bol rád, že som sa veľtrhu Profesia Days zúčastnil bol ten, že na tejto akcii dostali príležitosť ľudia z “The Spot”, mali tu viaceré prednášky, ktoré ma motivovali a utvrdili v tom, že moje zmýšľanie o prechode k vlastnému biznisu nie je zlé ani ničím nenormálne.

Takisto tu bolo viacero ďalších prednášok, ktoré mi dávajú zmysel v mojom súčasnom kontexte a povzbudili ma, nehovoriac o prednáškach zameraných na rozvoj človeka a budovanie vlastnej značky na trhu, ako napríkad prednáška na tému “Značka menom JA”

Som preto veľmi rád, že takýto veľtrhu nás existuje a každému, kto stojí na rázcestí svojho profesného života, či už chce, aby mu šéfovali iní, alebo on sám, môžem účasť na takomto veľtrhu jedine odporučiť, pretože ja osobne som tam načerpal ďalšiu inšpiráciu a energiu do nasledujúceho fungovania.

Tags: , ,
This entry was posted on Štvrtok, Február 21st, 2013 at 20:32 and is filed under podnikanie, tretím okom. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

No Responses

Leave a Reply