Zajtra (30.10.) končí prihlasovanie na Eurosong 2010   Október 29th, 2009

Súťaž autorských piesní EUROVISION SONG CONTEST 2010 začína naberať na obrátkach. Zajtra je posledný termín na podanie prihlášky. Nakoľko je informácií o tejto súťaži v éteri (vrátane webu STV) až  žalostne málo vzhľadom k veľkosti projektu, trošku jej pomôžeme.

eurosong 2010 pripravovaný Slovenskou televíziou

Eurosong 2010 pripravovaný Slovenskou televíziou (zdroj: www.stv.sk/eurosong)

O samotnej súťaži záujemcovia určite vedia dostatočne veľa. Ide hlavne o autorskú súťaž nových piesní, ktorej sa Slovenská Televízia (STV) začala po 11 ročnej odmlke (1998-2009) znovu zúčastňovať v tomto roku. Na oficiálnej stránke súťaže na Slovensku nájdete okrem podmienok pre účasť v súťaži a štatútu súťaže (aj keď zatiaľ len pre minulý ročník, takže zostáva dúfať, že dôležité body zostali v platnosti) aj informácie o novinkách pre súčasne prebiehajúci ročník. Okrem iného aj to, že tento krát nemusí byť celá pieseň len v slovenčine, ale refrén môže byť aj v angličtine. O kombinácii slovenskej a anglickej časti refrénu sa konkrétne nehovorí. Pieseň nesmie byť uverejnená pred 1. 10. 2009 a nesmie mať viac ako 3 minúty. (Čo je pri rytme 125 BPM a štandardnej štruktúre sloha – bridge -refrén – sloha – bridge – refrén len tak tak- pozn. autora)

To, čo sa však na oficiálnej stránke priamo (a pravdepodobne ani na žiadnej inej) nedozviete, je napríklad aj to, čo všetko musí obsahovať zásielka so súťažnou skladbou.

Keďže ma to zaujímalo osobne, ľuďom z STV, zodpovedným za tento projekt, som neoficiálne položil nasledujúcu troj-otázku (ešte som nevedel, že budem písať tento článok):

  • Čo všetko musí obsahovať súťažný príspevok do súťaže EUROSONG 2010 okrem CD so sutaznou skladbou ? Je potrebné doložiť aj písomné udelenie práv na základe štatútu súťaže uverejneného na stránkach STV ? Je možné v prípade úspechu skladby v neverejnom kole možné neskôr vymeniť interpréta, ktorý bude skladbu verejne prezentovať v televízii ?

Odpoveď:

  • potrebujeme CD, spätný kontakt a mená všetkých, čo sa na skladbe podieľali (autorov aj interpretov) a text piesne. Ďalšie info budeme potrebovať až v prípade, keď pieseň postúpi ďalej. Myslím, že v prípade zmien interpreta by nemal byť problém, nebol to problém ani v predchádzajúcom ročníku.

Teraz vám už nič nebráni prihlásiť sa. Nezabudnite, musíte to stihnúť do piatku 30. 10. 2009.

This entry was posted on Štvrtok, Október 29th, 2009 at 14:57 and is filed under médiá a kultúra. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

No Responses

Leave a Reply